Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Júl 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Návšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHL


Návšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHL
            Dňa 18. septembra 2012 navštívil Výcvikové, analytické a zásobovacie centrum RCHBO Čereňany Náčelník Generálneho štábu generálporučík Ing. Peter Vojtek za účelom kontroly plnenia jeho nariadenia na zabezpečenie a vykonanie komplexného poľného výcviku s toxickými chemickými látkami vo Výcvikovom a testovacom centre RCHBO vo VR 2012.
            Na základe tohto nariadenia v dňoch 16. až 21. septembra 2012 vykonávajú príslušníci práporu rchbo PS OS SR Rožňava výcvik s reálnymi toxickými chemickými látkami vo VTC RCHBO Zemianske Kostoľany. Cieľom výcviku je praktický nácvik súčinnosti jednotky prrchbo Rožňava v oblasti detekcie a dekontaminácie reálnych toxických chemických látok. Hlavné ťažisko výcviku je položené na rotu rchbo, ktorá sa pripravuje na zaradenie do síl rýchlej reakcie NRF 2014.
            Ako sa hovorí lepšie je raz vyskúšať na vlastnej koži prácu s reálnymi toxickými chemickými látkami ako hodiny teoretického výkladu na učebni. V duchu tohto hesla si aj NGŠ OS SR generálporučík Ing. Peter Vojtek s prítomnými hlavnými funkcionármi - veliteľom práporu rchbo Rožňava podplukovníkom Ing. Oliverom Toderiškom a veliteľom Výcvikového, analytického a zásobovacieho centra RCHBO Čereňany podplukovníkom Ing. Martinom Stankom vyskúšali ochranné protichemické obleky OPCH 02 a pohyb v kontaminovanom prostredí. Získanou skúsenosťou v podmienkach reálnej práce v prostredí kontaminovanom toxickými chemickými látkami si  generálporučík Ing. Peter Vojtek overil vysokú psychickú, ale i fyzickú náročnosť práce chemika v OS SR. V závere svojej krátkej návštevy ocenil náročnú prácu chemikov VAaZC RCHBO Čereňany a príslušníkov práporu rchbo PS Rožňava.

Návšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHLNávšteva Náčelníka Generálneho štábu OS SR počas výcviku chemikov s reálnymi TCHL

Autor: prrchbo - Dátum: 20.09.2012
Čítanosť: 13911
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share