Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Júl 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVA


DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVA
Dňa 29. septembra 2017 sa pri príležitosti Dňa Ozbrojených síl Slovenskej republiky uskutočnil v priestoroch vojenského útvaru v Rožňave Deň otvorených dverí, na ktorý pozvanie veliteľa posádky pplk. Ing. Oliver TODERIŠKU prijali nie len hlavní funkcionári mesta Rožňava, členovia Zboru protifašistických bojovníkov, vojenskí veteráni, ale aj materské, základné a stredné školy z Rožňavy a územného okolia posádky.
Podujatie bolo zahájené slávnostným nástupom prof. vojakov slúžiacich v posádke Rožňava pod velením mjr. Ing. Petra TRUHANA, ktorého boli účastní prítomní návštevníci a popri prinesení štátnej vlajky a znení štátnej hymny mali možnosť zažiť jedinečnosť tejto chvíle. Dňa otvorených dverí sa za priazne slnečného počasia zúčastnilo celkovo 670 návštevníkov, ktorí mali možnosť vidieť okrem statických ukážok chemickej a delostreleckej techniky a výzbroje aj dynamickú ukážku vytýčenia a presunu pripravenú príslušníkmi práporu RCHBO. Pre deti boli pripravené rôzne súťaže, najzaujímavejšou bola disciplína, v ktorej deti ukázali svoju silu- Ťahanie Land Rovera alebo Koľko detí utiahne Land Rover? V súťažnej disciplíne v podobe štafety- kotúľanie pneumatiky, ktorá sa rovnako tešila vysokej úspešnosti, zase deti prejavili svoju rýchlosť. Celé podujatie bolo obohatené aj o ľudové umenie a spríjemňoval ho vojenský folklórny súbor Haviar svojou Školou tanca, do ktorej sa mohli zapojiť všetky zúčastnené deti.

Tento deň bol veľmi príjemným a pekným dňom pre nás všetkých a pevne veríme, že rovnako aj pre všetkých návštevníkov, ktorí sa na nás prišli pozrieť a tým prejavili svoju priazeň nie len nám, ale aj celým Ozbrojeným silám Slovenskej republiky.


DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVADEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVADEŇ OTVORENÝCH DVERÍ PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA OZBROJENÝCH SÍL SLOVENSKEJ REPUBLIKY V POSÁDKE ROŽŇAVA

Autor: prrchbo - Dátum: 04.10.2017
Čítanosť: 701
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share