Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Máj 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Účasť príslušníkov NCVD OS SR na kurzoch "Technical Transportation of Hazardous Materials" a " European HAZMAT Certification (ROAD/RAIL)/HAZ 15"


Účasť príslušníkov NCVD OS SR na kurzoch

V termíne od 7. do 23.mája 2018 absolvovali dvaja príslušníci Národného centra vojenskej dopravy OS SR mjr. Ing. Ján HAJDU (náčelník oddelenia dopravnej infraštruktúry) a por. Mgr. Zuzana KÁDEKOVÁ (dôstojníčka  oddelenia medzinárodných presunov a prepráv) odborné kurzy "Technical Transportation of Hazardous Materials" a " European HAZMAT Certification (ROAD/RAIL)/HAZ 15" na americkej výcvikovej základni v nemeckom Vilsecku. Kurz "Technical Transportation of Hazardous Materials" poskytol detailné technické informácie týkajúce sa prepravy nebezpečných látok všetkými spôsobmi prepravy, kde nosná časť kurzu bola zameraná na teoretické a technické aspekty prepráv nebezpečných vecí a materiálov v súvislosti s americkými špecifikami prepravy po ceste a taktiež vojenskými leteckými prostriedkami USA ktoré sú nad rámec Európskej dohody o medzinárodnej cestnej preprave nebezpečných vecí (ADR) resp. Medzinárodného združenia leteckej prepravy - poriadok pre prepravu nebezpečného tovaru (IATA DGR).

Nasledujúci kurz " European HAZMAT Certification (ROAD/RAIL)/HAZ 15" nadviazal na problematiku predchádzajúceho kurzu so zameraním na odbornú prípravu a certifikáciu personálu k zabezpečeniu prepravy nebezpečného materiálu v  súlade s dohodou ADR a RID (Poriadok pre medzinárodnú železničnú prepravu nebezpečného tovaru). Obaja príslušníci OS SR splnili všetky stanovené podmienky, na základe čoho im boli udelené certifikáty.

Získané odborné poznatky budú využívané predovšetkým k zabezpečeniu plnenia úloh v oblasti plánovania a zabezpečenia národných, medzinárodných a strategických presunov a prepráv jednotiek tak v rámci cvičení NATO ako aj v operáciách MKM.

Účasť príslušníkov NCVD OS SR na kurzoch

Autor: por. Mgr. Zuzana Kádeková , Foto: mjr. Ing. Ján Hajdu - Dátum: 04.06.2018
Čítanosť: 657
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share